Psaní, knihy a fantazie

Psané slovo jsem ve velkém hltala už v dětství. Knihy mě odváděly pryč od všedního života.

Z knihovny do knihovny

A tak jsem mládím proplula ve společnosti knížek nejdříve z olomoucké Knihovny Antonína Šprince v kouzelné kubistické vile a později zase z knihovny vedle červeného cihlového kostela, který byl knih plný až po střechu (fungoval jako sklad).

To už jsem studovala na tamní obchodní akademii a později na Univerzitě Palackého, obor Český jazyk a literatura. Vysokou školu jsem zakončila bakalářskou prací o upírech. 🙂 Dnes si vůni knih a ťukání do klávesnice užívám v knihovnách (a kavárnách) města pražského.

Copywriting vítězí

Pro e-shopy píšu od roku 2015. Začalo to prací v jednom online obchodu, kdy jsem zjistila, že mě psaní článků a popisků baví víc než vyřizovat objednávky. A tak jsem se rozhodla e-shopařům věnovat naplno. Přestoupila jsem do Shoptetu a vedle toho začala psát i pro vlastní klienty.

Když nepracuju

Kromě copy pro e-shopy mě baví také kreativní psaní a tvorba. A snění. O jiných světech, magických a tajemných. O místech, kde prchavý okamžik trvá věčně. Užívám si hraní akčních adventur a RPG videoher. Procházky se sluchátky v uších a cestování. Baví mě historické i fantasy filmy a seriály, viktoriánské horory a strašidelné domy.

 

 

 

Co je mi blízké

Umím napsat vzletný popisek plný smyslových obrazů i vytáhnout to nejdůležitější a srozumitelně cokoli v textu vysvětlit

Nejvíce zkušeností mám se psaním o špercích, luxusních bytových doplňcích a dekoracích, dárkovém zboží, vybavení interiérů, přírodních produktech a kosmetice a podobně.

Pro Shoptet píšu články o tipech, jak si vylepšit svůj e-shop, newslettery o novinkách v online podnikání a mám za sebou několik publikovaných rozhovorů s e-shopaři a e-commerce specialisty.

 

Jak se zdokonaluji

 

S nadšením se nořím do článků, přednášek, knih a videí o psychologii (prodeje i obecně), podnikání, marketingu, psaní, kreativitě a osobním růstu. Když je to možné a nestraší kolem bubák nemoci, ráda se vydávám na odborné konference i barcampy.

Napište mi